DERGALL® - prípravok proti parazitom

Vložené 21.07.2020

Ektoparazity znamenajú takmer neriešiteľný problém pri chovoch hydiny a okrasných vtákov, hadov, korytnačiek. Azda každý chovateľ sa stretol so škodcami priamo v svojom chove, alebo minimálne o ňom počul.

Veterinári to hodnotia ako takmer neriešiteľný stav. Existujúce prípravky, ktoré sa dajú kúpiť v predajniach s veterinárnymi a chovateľskými potrebami sú biocídne - jedovaté a tým aj škodlivé. Ak chceme ozaj kvalitné vajcia a hydinu z nášho chovu  alebo veľkochovu tak potom veľmi na výber nemáme a môžeme sa dostať do situácie v západnej Európe z roku 2017. Konkrétne, 144 holandských hydinárskych fariem bolo zatvorených, kde boli vajcia otrávené pesticídom fipronil  distribuované po celej EU!

EU, sa rozhodla znížiť rapídne počet chemikálií, účinných látok a tie ktoré zostali, sa v konečnom dôsledku stali po čase rezistentné a tým aj neúčinné v boji proti žravým a cicavým parazitom, ako je voš kuracia, klieštikovec kurí, roztoč dravý. Záujem monopolov, oligopolov, extrémne zložitý a drahý proces prihlasovania a registrácie v ECHA spôsobili tento stav.

No nezúfajme. Slovenská firma „Avalanche Extra EU s.r.o,“ 
www.avalan.sk ponúka chovateľom, producentom nie biocídny patentovaný tekutý prípravok DERGALL®,  vyrobený poľskou firmou ICB pharma sp. j. na báze polymérových živíc na boj a ochranu proti parazitom, plesni hlavičkovej, potemníkovi stajňovému a aj vápenke, baktériám a iným škodlivým činiteľom.

Samotná ochrana sa vykonáva postrekom v noci za tmy aplikáciou pomocou rozprašovača do chovov, kurínov, klietok, škár, medzier, puklín, všade tam, kde sa tieto škodce vyskytujú.

Podmienkou je, okrem mechanického vyčistenia chovu, ošetrenie vykonávať postrekom v koncentrácii 0,6 % (> 1 %) v noci za pomoci bodového svetla, nakoľko škodce sú nočné živočíchy a sú aktívne v noci. Opakovanie ošetrenia po 5 - 7 dňoch od prvého postreku na zachytenie novo vyliahnutých jedincov. Riadiť sa podľa návodu priloženého k ampuli. Pre informáciu, 5 ml Dergall zmiešate v 0,75 l vody na aplikačný roztok. Obsah balenie je 100 ml a 1000 ml. Záruka 4 roky do dátumu výroby.

Výhodou je to, že neprechádza cez pokožku a neprechádza cez škrupinu vajca do obsahu. Prípravok nie je jedovatý - nie je biocídny. Viď údaje na letáku v škatuľke!Prípravok sa dostáva k chovateľom buď cez sieť oslovených dodávateľov alebo aj poslaním na adresu. Firma Avalanche Extra EU s. r. o. privíta záujem veterinárov, predajcov, chovateľov a producentov vajec o spoluprácu pri distribúcii a predaji, rozšírení na Slovensku.

PhDr. Mgr. Vladimír Borecký

www.avalan.sk, info@avalan.sk 

0948 255 133

nasledujte nás