O ZLATÚ STUHU VO VÝCHODNEJ

Vložené 02.09.2020

Aktuálne má za sebou  ZO SZCH Martin Králičí hop aj za výdatnej podpory obce Východná vydarenú športovú akciu - preteky králičieho hopu,  pod názvom O zlatú stuhu Východnej – 1. ročník. Akcia sa konala 1.8.2020 v regióne Liptov a tak ako už samotný názov pretekov napovedá, v rázovitej a malebnej obci Východná v areáli miestnej základnej školy.

O Zlatú stuhu Východnej, o čo najlepšie umiestnenie zápolilo 23 pretekárok. Svoje zastúpenie tu mala aj Česká republika. Spolu prebehlo takmer 180 štartov v štyroch disciplínach (rovinke, parkúre, výške a diaľke), pričom v rovinke a parkúre sa súťažilo v štyroch triedach (ľahkej, strednej, ťažkej, veteráni). So svojimi ušatými športovcami pretekárky podali vynikajúce výkony, za čo im patrí obdiv a povzbudenie do ďalších zápolení. Pod zdarný priebeh pretekov sa podpísali nielen vynikajúce výsledky zúčastnených športových dvojíc, pekné počasie ale aj prekrásny výhľad na pýchu Slovenska, naše Tatry️. Na regulárnosť pretekov dohliadali rozhodcovia Erika Melušová, Júlia Chvojková a Simona Krupčíková.

      


Naše veľké ďakujeme patrí obci a pánovi starostovi Ing. Pavlovi Krupovi, ktorý nás prijal, našiel si čas, zúčastnil sa vyhodnotenia a osobne odovzdal ceny najúspešnejším. Tí si z jeho rúk prevzali, vďaka jeho finančnej podpore, pekné trofeje. Zlatá stuha Východnej po prvom ročníku putuje do Českej republiky. Všetkým víťazom srdečne gratulujeme.

O podstielku pre králikov, malé občerstvenie a vecnú pozornosť pre všetkých štartujúcich sa  postarali sponzori: Farma Východná, Potraviny MIX, Hlas zdravia a Bereky.

Aj vďaka nim sú preteky atraktívne a motivujú  nových záujemcov o králičí  hop  na Slovensku. Ďakujeme.

Poďakovanie patrí aj našej novej členke pani Márii Kamenickej, ktorá so svojou dcérou – hopáčkou Veronikou oslovila správnych ľudí a zabezpečila plynulý priebeh pretekov. O naše súťažné podujatie sa zaujímal aj reportér z Liptovských novín, pán Tomáš Kučera. Teší nás, že aj prostredníctvom tohto média sa o tomto netradičnom športe dozvie zas širšia verejnosť.

Fotky z podujatia zdieľame aj na sociálnych sieťach - facebook stránka: ZO SZCH Martin Králičí hop a aktuálne informácie o králičom hope nájdete aj na webovej stránke www.szch.sk  v sekcii králičí hop.

Text a foto Lenka Fáziková 

nasledujte nás