vyberáme z čísla 01/2012
5_vitazna_kolekcia.jpg
36. špeciálna výstava králikov Vss
Už po štvrtý raz sa v dňoch 4. a 5. 11. 2011 uskutočnila klubová špeciálna výstava králikov veľkých  svetlých  strieborných  na Dolnom Liptove,  v Likavke, v priestoroch Domu chovateľov ZO SZCH Likavka. Dvadsaťjeden členov klubu a jeden nečlen, záujemca o vstup do klubu, na ňu prihlásili  rekordných 222 králikov Vss.   

459_bratislavsky_vysokoletun_najlepsi_podla_rabala.jpg
Bratislavský vysokoletún uznaný!  
Slovensko má nové plemeno! Presnejšie staronové, pretože jeho história siaha do 30. rokov minulého storočia. Potom sa postupne z chovov vytratilo. Len tu a tam boli  tieto holúbky držané na holubníkoch popri inom plemene. A keďže nemali štandard, neboli ani vystavované. Bolo by zbytočné opisovať, ako sa dostali znova do pozornosti chovateľov.
vyberáme z čísla 12/2011
4_strieborny_zlty_vitaz_memorialu_jurackap1130676.jpgPrvá špeciálna výstava králikov strieborných malých
Dňa 8. októbra  2011 v Chocholnej–Velčiciach  uskutočnila sa už tradičná výstava zvierat tentokrát sprevádzaná prvou špeciálnou výstavou novozaloženého klubu králikov strieborných malých. Vystavených bolo 54 králikov srieborných malých v piatich farebných rázoch.
Na zodpovedné hodnotenie králikov sa podujal skúsený posudzovateľ a chovateľ Vladislav Zaťko. Jeho pravou rukou a zároveň garantom špeciálky bol náš dobrý kamarát a chovateľ nielen králikov, Milan Lipták....
3_kosicke_vysokoletuny_189.jpg35 rokov Klubu chovateľov letúnov
A čas beží. Zdá sa mi, že len nedávno som hodnotil históriu klubového diania letúnkárov.  A ono už uplynulo päť rokov odvtedy, čo vyšiel článok v časopise Chovateľ 11/2006. Vtedy mal klub pochopiteľne o tých päť rokov menej, čiže 30 rokov trvania. Pre tých, čo občas nazrú do histórie pripomínam ďalšie články, dokomentujúce prácu výboru a aktivitu členov spomínaného klubu.  
akvarium_020.jpgDesať základných zásad pri chove rýb (1)
Vážený čitateľ!
Dostáva sa Vám do rúk úvodný článok z pripravovaného seriálu o chove, reprodukcii, chove a odchove akvatilných organizmov v starostlivosti človeka. V tomto seriáli sa nebudeme, tak ako je to tradičné, zaoberať iba  chovom alebo reprodukciou a odchovom rýb, ale budeme sa venovať „všetkým“ organizmom, ktoré sú viac alebo menej prísne viazané na vodné prostredie, a to buď počas celého svojho života alebo iba jeho určitú časť.
späť123koniec
nasledujte nás